Hakkımızda

* Tekkalıp 1995 yılında Tofaş’ın ve otomotiv sektörünün mevcut gelişim sürecine paralel olarak kalite sistem çalışmalarında başlamıştır. 1996 yılında Tofaş tarafından yapılan denetim sonucunda kalite sistemimizin uygun bulunması; henüz yeni kurulmasına rağmen gelecek vadeden bir sistem olmasını beraberinde getirmiştir.
* 1996 yılından 2001 yılına kadar Tekkalıp Kalite Sistemi ISO 9000 Kalite Güvence Sistem Standardını kendine referans edinmiş, kalite sisteminin yaşatılması ve uygulamalarında referansın gereklilikleri yerine getirilmiştir.
* Öncelikli hedefi "Müşteri Memnuniyeti" olan kalite sistemimiz 2002 yılının başında QS 9000 Kalite Yönetim Sistem Standardını kendisine referans edinmiş ve Temmuz/2002 'de RW-TÜV Akreditasyon Kuruluşu tarafından Kalite Yönetim Sistemimiz QS 9000 + ISO 9000 K.Y.S. Belgeleri ile belgelendirilmiştir. Müşteri memnuniyetini ve sürekli gelişimi kendine ilke edinen kalite sistemimizin 1995 yılından bu yana yerinde durmayarak sürekli gelişmesi yeni hedefleri beraberinde getirmiş ve EYLÜL/2003’ de RW-TÜV Akreditasyon Kuruluşu tarafından Kalite Yönetim Sistemimizin uygunluğu tescil edilerek ISO-TS 16949 Teknik Spesifikasyon Belgesi + ISO 9001 Belgesi ile ödüllendirilmiştir. Kalite Sistemimizin sürekliliği ve güncelliği sağlanmaktadır.
* 2004 yılında Tasarım çalışmalarına Catia V5 tasarım programını ekleyerek sistematik çalışmalarını günümüze kadar getirmiştir.
* Kasım 2007 tarihinde Üretim Planlama programı olan ERP sistemine geçerek var olan gücüne güç katmıştır.
* 2010 yılında punta kaynak parçaları için kameralı poke-yoke kontrol sistemini de devreye alarak öncü firmalar arasında ilk tercih edilen bir kurum olmayı başarmıştır.
* TEKKALIP LTD.ŞTİ. müşteri ilişkilerini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak, çalışanına ve teknolojiye sürekli yatırım yaparak gelişmesini ve sektördeki yerini her geçen yıl sağlamlaştırmaktadır.